Skeletin 135ks

25,40 €
bal
Obj.kód:
304
Jedn. cena:
25,40 EUR s DPH
Dostupnosť tovaru:
Do 3 dní
Merná jednotka:
bal
Hmotnosť za MJ vr. obalu:
0,200 kg
Zaradené v kategóriách: ENERGY
Použitie: Tento prípravok je schválený ako výživový doplnok. Nie je to liek, nemožno ho zamieňať za predpísané lieky a jeho liečivé účinky nie sú schválené. (Viď.: Smernica Európskej komisie 432/2012, ktorá upravuje obaly a reklamy výživových doplnkov.)

Skeletin je bioinformačný prípravok s obsahom sépiovej kosti, kolagénu, rybieho oleja, šípkového a žihľavového výťažku a mangánu.
Účinky tejto kombinácie sa uplatnia najmä v prípade zápalového alebo degeneratívneho ochorenia kĺbov a pri podporovaní zdravého rastu kostí.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace impulzy podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Ľudská kostra sa skladá približne z 206 kostí, ktoré sú vzájomne spojené do dômyselného oporného systému. Pri spojení jednotlivých kostí hrá zásadnú úlohu chrupavkové tkanivo. Na miestach kĺbových spojení chráni povrch kostí pred nadmerným opotrebovaním. Na stavbu kostí sú potrebné minerálne látky, ktoré predstavujú 60% kostného tkaniva (ide najmä o vápnik, fosfor a horčík) a kolagén, ktorý tvorí 24% kostného tkaniva. Vďaka obsahu minerálnych látok sú kosti pevné a tvrdé, vďaka kolagénu sú pružné v ťahu a tlaku. Ak kostiam chýbajú minerálne látky, tak mäknú (osteomalácia), a sú redšie (osteoporóza), majú tendenciu ohýbať sa a veľmi ľahko sa zlomia. Ak kostiam chýba elastický kolagén, sú síce tvrdé, ale veľmi krehké, a nevydržia potrebnú záťaž. Kolagén je súčasne základnou chemickou látkou, ktorá vytvára chrupavkové tkanivo, a to až zo 40%. Tkanivo obaľuje styčné plochy kĺbových spojení, a tým ich chráni pred nadmerným opotrebovaním. Na udržanie zdravých kostí a kĺbov je dôležité dodržiavať primeranú telesnú aktivitu, a dodávať telu dostatočné množstvo látok, potrebných na ich stavbu a obnovu.

Energetické pôsobenie Skeletinu podľa princípov tradičnej čínskej medicíny: Skeletin ovplyvňuje predovšetkým energetickú dráhu obličiek a močového mechúra, žalúdka, pankreasu a pľúc, ďalej dráhu srdca a troch žiaričov (troch ohnísk).

Zloženie
Sépiová kosť: Podporuje činnosť obličiek a je zdrojom biologicky dostupných minerálnych látok (Ca a Mg), dôležitých na stavbu a obnovu kostného tkaniva. Vďaka svojmu obsahu vápnika sa sépiová kosť v čínskej medicíne odporúča na liečbu symptómov, ktoré vznikajú pri nedostatku vápnika v tele ako lámavé nechty, zubný kaz, mäknutie a rednutie kostí, krivica a stagnácia rastu.

Kolagén: V Skeletine je kolagén prítomný v tzv. hydrolyzovanej forme, čo znamená, že pôvodná makromolekula kolagénu je enzymaticky rozštiepená na oveľa menšie častice – peptidy a aminokyseliny. V cieľovom tkanive, chrupavke, sa uplatňujú jednak ako stavebné kamene na syntézu kolagénu, a zároveň stimulujú syntetickú činnosť chrupavkových buniek – chondrocytov. Kolagén tak podporuje regeneračné procesy v kĺbových tkanivách, a nahrádza kolagén chýbajúci po nadmernom namáhaní, pri nedostatočnej výžive alebo po zápalových procesoch. Kolagén zlepšuje aj kvalitu všetkých ostatných spojivových tkanív šliach, väzív, kostí a kože.

Rybí olej: Je zdrojom vitamínu A, D a nenasýtených mastných kyselín. Tieto nenasýtené mastné kyseliny (nazývané aj omega-3) sa v ľudskom tele premieňajú na protizápalové prostaglandíny, ktoré výrazne pomáhajú pri liečbe všetkých zápalových stavov, a teda aj artritídy a reumatických ochorení. Rybí olej podporuje dobrý stav kostí a kože.

Ruža šípová: Extrakt obsahuje množstvo vitamínov (A, K, B, E), predovšetkým však vitamín C, absolútne nevyhnutný na obnovu, hojenie a regeneráciu nielen kostí a kĺbov, ale aj kože a svalov. Nezanedbateľný je jeho protistresový, protiúnavový a predovšetkým protibolestivý účinok. Vitamín C okrem toho podporuje imunitu, zabraňuje infekciám a podieľa sa na odstraňovaní ťažkých kovov z organizmu. Preto je nevyhnutný pri liečbe reumatických ochorení.

Pŕhľava dvojdomá: Je zdrojom chlorofylu, mnohých vitamínov (B, K, E, C) a minerálnych látok (Si, Fe, P, Ca, Mg,…). Prečisťuje krv a lymfu. Podstatné je využitie účinkov žihľavy pri liečbe artritídy, reumatizmu a dny vďaka jej protizápalovému a hojivému pôsobeniu, a vďaka schopnosti podporovať odstraňovanie kyseliny močovej z tela.

Mangán: Biogénny stopový prvok, ktorý sa zúčastňuje na stavbe chrupaviek a kostí, podporuje proces hojenia a znižuje bolestivosť. Je nevyhnutný pre bezproblémový vývoj kostry plodu.

Skeletin pomáha:
- pri kĺbových ochoreniach (artróza, artritída, reumatizmus a dna)
- zmierňovať pukanie a bolesti v kĺboch, ochraňovať kĺbové chrupavky a podporuje ich regeneráciu
- pôsobiť proti kĺbovým zápalom
- podporovať rast kostí a ich dostatočnú mineralizáciu
- priaznivo ovplyvňovať budovanie kostnej hmoty v období rastu
- spomaľovať rednutie kostí v neskoršom veku (najmä po menopauze)
- pôsobiť preventívne proti vzniku osteomalácie a osteoporózy
- zlepšovať kvalitu vlasov, nechtov a elasticitu pokožky
- zabraňovať vzniku zubného kazu

Použitie:
- pri bolestiach kĺbov a chrbtice z dôvodu opotrebovania a/alebo zápalu
- pri nadmernom zaťažovaní kĺbov športom alebo vysokou telesnou hmotnosťou
- v období rastu
- v období po menopauze a v starobe na spomalenie úbytku kostnej hmoty
- v tehotenstve na podporu zdravého vývoja kostry dieťaťa
- pri zvýšenej lámavosti nechtov, vypadávaní vlasov a zvädnutej pokožke

Odporúčané dávkovanie: Dávkovanie sa uvádza na obale výrobku alebo v produktovom letáku, ktorý si môžete stiahnuť TU.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy a osoby precitlivené na včelie, sójové a morské produkty. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. 

Spôsob skladovaniaUkladajte mimo dosahu detí. Výrobok skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10–25°C a chráňte pred mrazom.

Balenie: 135 kapsúl

Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.