Hlavná stránka
EPAM - zdravie z prírody
Hľadáte prírodné prípravky, ktoré by boli účinné, bezpečné a cenovo dostupné?

Vyskúšajte EPAM!


Vyberte si podľa ochorenia alebo sa poraďte s nami.

Kupujte on-line v našom internetovom obchode!
Téma: Chrbtica - skolióza
Otázka?
Otázka:
Dobrý deň,mojej teraz už 11 mesačnej dcérke bola v 3 mesiacoch diagnostikovaná kongenitálna kyfoskolioza na podklade hemivertebra Th10,lekár povedal,že operácia je nevyhnutná,ale až medzi 2-3 rokom.Chcem sa spýtať,že prečo budeme čakať a či vlastne operovať?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. S hemivertebrou nemám osobné skúsenosti. Držím Vám palce a želám dcérke dlhý a šťastný život bez bolesti.
 
skolioza
Otázka:
Dobry den, chcela by som sa Vas opytat ci sa este vobec nieco da robit z chrbticou kde sa medzi lopatkami nahromazdilo svalstvo, je to velka bolest hlavne pri vstavaní a niekedy trva aj cely den a nemozem sa ani nadychnut. Chodili sme s tym dlho k lekarom ale nic sa nevyriešilo, skonstatovali iba ze v 30-tke nemusim uz chodit. Dakujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Potrebujete špeciálny telocvik. Odporúčam Vám SM-systém.
 
Prosím vás o radu
Otázka:
Prosím vás o radu. Mám 20 rokov a môj problém je s hrudnými stavcami. Mam skoliozu a poškodené stavce s vnútornej strany sú ochrustané čize moje stavce sú ako lichobežníky samozrejme sú s tým spojene aj bolesti. Prosím vás o radu či sa to dá vyliečiť ĎAKUJEM
 
Odpoveď:
Teoreticky je možné, že všetko, čo telo vytvorilo navyše, vie odbúrať a naopak, to čo sa opotrebilo, môže dorásť. Prakticky neviem - nemala som klienta s takouto degeneráciou. Sm-systém Vám môže pomôcť, pretože odstraňuje prílišný tlak na chrbticu a vyživuje ju. Ak by Vás aj nevyliečil, pomôže Vám odstrániť bolesti.
 
Skolioza
Otázka:
Dobrý deň, mám 24 rokov a asi v 15 mi zistili skoliózu chrbtice, chodila som do kúpeľov, rehabilitácie, nosila som korzet, plávala som, bohužiaľ stále sa mi to neupravilo, vykrivenie nieje až také veľké, ak mám správny postoj a dávam si pozor nieje mi to až tak vidieť, ale aj tak mi to vadí a rozmýšľam nad operáciou. Chcem sa preto opýtať ako dlho po operácií človek nastúpi zasa do práce a začne žiť normálny život? ĎAkujem
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Operáciu Vám vôbec neodporúčam, nakoľko operácia nerieši príčinu problému, len jeho následky. Ešte k tomu môže privodiť ďalšie komplikácie. Príčinou Vašich ťažkostí je nerovnováha vo svaloch. Potrebujete dať svaly do poriadku, aby Vám držali chrbticu v správnom postavení. Tiež sa musíte naučiť správnemu držaniu tela a chôdzi. Odporúčala by som skontrolovať aj dĺžku dolných končatín a postavenie panvy Dornovou metódou. Pred operáciou dajte určite šancu cvičeniu SM-systém.
 
rada
Otázka:
dobry den chcela by som vysvetlenie mam vysledok z rengenu chrbtice ale nerozumiem tomu je tam napisane-oploštena kyfoza LS-chrbtica: lahka sinistrokonvená skolioza sklerotickejšie SI zhyby naiznčena kyfoza v Th-L prechode
 
Odpoveď:
Dobrý deň. V krížovej časti chrbtice máte ľavostrannú skoliózu. Krivka hrudnej chrbtice - kyfóza je sploštená. Na druhej strane, krivka na prechode hrudnej a krížovej časti chrbtice, ktorá má byť lordóza (dovnútra tela) sa vyklenuje naopak. Potrebujete napraviť držanie tela a urobiť poriadok vo svaloch. Odporúčam SM-systém.
 
operacia
Otázka:
Dobrý deň,chcem sa opýtať mam skoliozu 40° zakrivenia v hrudnej casti ...moj ortoped ma poslal k Dr. Popluharovi v ziline ..bojim sa ze ma budu operovat ..da sa nieako narovnat chrbtica bez operacie alebo by bolo lepsie dat sa operovat?
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Podľa môjho názoru, akákoľvek operácia - a chrbtice ešte viac - je až posledným riešením. Skolióza súvisí s nerovnováhou svalov. Na jednej strane sú svaly oslabené, na druhej stuhnuté. Treba ich dať do rovnováhy, aby držali chrbticu pevne. To, či sa skolióza úplne vyrovná, závisí od príčiny jej vzniku a jej typu. Aj v prípade, ak by sa Vám úplne nevyrovnala, dokážete ju vhodným liečebným telocvikom udržiavať v nezmenenom a nebolestivom stave. Z mojich skúseností je najúčinnejší SM-systém.
 
skolióza
Otázka:
Dobrý deň mám 28 rokov a zistili mi citujem ľahkú S skoliózu TH-L chrbtice. S skolióza sin vrchol pri Th8,dx pri L3, inak bpn na skelete. Môžete mi napísať niečo viac o tom? Ďakujem Vám
 
Odpoveď:
Dobrý deň, máte skoliózu chrbtice. To znamená, že Vaša chrbtica nie je z pohľadu zozadu rovná, ale je vybočená, vo Vašom prípade doľava. Stavce zatiaľ nie sú degenerované. Potrebujete liečebný telocvik, ktorý Vám dá do poriadku svaly, aby ste mali na oboch stranách chrbtice svaly rovnako silné a pružné. Odporúčam Sm-systém.
 
Skolioza 51stupnov
Otázka:
Dcera ma 13 rokov, skoliozu ma od 9 rokov. Minuly rok sme zacali s cvicenim SMS (vtedy mala 40 stupnov) ale aj tak sa jej stav zhorsil na 51. Teraz jej uz vazne hrozi operacia, ktorej sa vsemozne branime. Zacali sme intenzivnejsie cvicit a tiez skusame dornovu masaz. Nohy, panva a aj driekova cast chrbtice sa da napravat. Hrudnu cast chrbtice (kde ma najvacsiu krivku) terapeut ktoremu chodime nedokaze zatlacat udajne kvoli velkemu zrotovaniu chrbtice . Da sa uspesne napravat aj tak velka krivka chrbtice ako je 51 stupnov?
 
Odpoveď:
Dobrý deň, s tak veľkým zakrivením nemám osobné skúsenosti. Najviac mala jedna klientka 43 st. v 18-ich rokoch. Pravidelným cvičením sa nám darilo krivku postupne zlepšovať. Zhoršenie stavu Vašej dcéry môže závisieť od viacerých faktorov: 1. či cvičíte pod odborným dohľadom 2. či cvičí dcéra aspoň 2xdenne 30 minút 3. ako trávi dcéra väčšinu času, či napr. nesedí dlho za počítačom, pri televízore, v akej polohe a pod. Zrovnanie najmä dolnej polovice tela je pri skolióze veľmi vhodné. Odporúčam Vám cvičiť podľa bodu 2. a aspoň 1xtýždenne pod odborným dohľadom a verím, že dcérin stav sa zlepší aj bez operácie. Zároveň obmedzte dlhé sedenie v nesprávnej polohe a jednostranné zaťažovanie chrbtice.
 
kyfoskolióza
Otázka:
Dobry den. Mam 32 rokov a podla RTG chrbtice mi diagnostikovali kyfoskoliozu lahkeho stupna, bez adaptacnych zmien na telach stavcov.V AP projeckcii je lahka esovita skolioza so suhlasnou rotaciou tiel stavcov.Hrudna kyfoza je zvyraznena.Stavce maju normalny tvar.Loziskove kostne zmeny sa nezistuju.Medzistavcove strbiny su normalne konfigurovane. Aku liecbu by ste mi odporucili.Dakujem pekne.
 
Odpoveď:
Dobrý deň. Potrebujete regeneračný telocvik, ktorý Vám "urobí poriadok" vo svaloch. Popisovaná diagnóza je následok svalovej disbalancie. Najúčinnejší je podľa mojich skúseností SM-systém.
 
bolesti v pravom boku
Otázka:
Dobrý deň,chcel by som vedieť čo je to za diagnóza a čo sa dá stým robiť, dakujem spozdravom Žilinčík Akcentovaná kyfoza. náznačené sinistrokonvexná uhlovitá skolioza na úrovnini Th 7-8. Osteochondrosis et spondylosis def. v strednej a hornej tretine s pomerne výraznými ventrálnymi a laterálnymi osteofytmi v strednej stretine.
 
Odpoveď:
Dobrý deň, p. Žilinčík. Máte zvýraznenú krivku hrudnej chrbtice, následkom čoho je zrejme aj degenerácia platničiek a tvroba výrastkov na stavcoch. V miestach, kde chrbtica nie je klenutá prirodzeným spôsobom (ako u Vás v dôsledku výraznejšej kyfózy), dochádza k väčšiemu preťažovaniu, ako i mechanickému dráždeniu stavcov, platničiek a mdzistavcových kĺbikov. To je príčinou ich postupnej degenerácie. V oblasti hrudnej chrbtice máte aj skoliózu (chrbtica je vybočená - vo Vašom prípade doľava).